Radosne ząbkowanie - Strona dla mam, które chcą wiedzieć wszystko o pierwszych zębach dziecka

Strona dla mam, które chcą wiedzieć wszystko o pierwszych zębach dziecka

Napisz do nas: camilia@boiron.pl

Dowiedz się więcej o nowoczesnym leku na ząbkowanie CamiliaDowiedz się więcej o nowoczesnym leku na ząbkowanie

Powiązane artykuły

powrót do listy artykułów

Jak długo powinno spać Twoje dziecko?

2012-03-01

Sen dziecka zdecydowanie różni się od snu osób dorosłych. Dziecko często budzi się w nocy, ponieważ jego rytm jeszcze nie ustabilizował się i nie wykształcił granicy między dniem a nocą.

Z tego powodu, rodzice często zastanawiają sie nad tym, ile tak naprawdę powinien spać ich maluch.

We wczesnych tygodniach życia, może się wydawać że Twoje dziecko śpi akurat wtedy, kiedy Ty nie śpisz a kiedy sie kładziesz, ono się rozbudza. Na szczęście ten stan nie trwa wiecznie. W miarę gdy Twoje dziecko rozwija się, potrzebuje coraz mniej snu. Wiele dzieci do momentu gdy skończą 6-7 tydzień, przesypia całą noc. Niektóre jednak nawet po 3-4 miesiącach mogą w dalszym ciągu mieć z tym problemy. Poniżej zamieszczamy zmiany w cyklu snu dzieci:

1) Od narodzin do 6-7 tygodnia sen noworodka trwa od 16 do 20 godzin.

2) 1 – 3 miesiąc – niemowlaki na tym etapie powinny przesypiać 8 h w nocy i 8 h w dzień, czyli razem 16h na dobę.

3) 3 – 6 miesiąc – na tym etapie wydłuża się sen w czasie nocy a skraca sen dzienny. Dziecko będzie przesypiało około 10h w nocy i od 3 do 5h w czasie dnia.

4) 6 – 9 miesiąc – Dzieci w tym wieku śpią dłużej w nocy, około 11 godzin. Drzemka w czasie dnia będzie trwała 2 -  3,5 godziny.

5) 9 miesięcy – 1 rok. Sen nocny stabilizuje się na poziomie 11 godzin. W ciągu dnia dziecko powinno spać od 2 do 3 godzin.

6) 1 rok – 18 miesięcy  – Na tym etapie dziecko może spać w nocy dłużej do 11,5 godzin. Za dnia nasz maluch nie powinien spać dłużej niż 1-2 godziny. Taka sytuacja trwa do około 4 roku życia.

7) 18 miesięcy – 3 lata. Nocny sen będzie się skracał, co pół roku i około 3 roku życia będzie trwał około 10,5h.

Jeśli Twoje dziecko jest stale senne i różnica w jego śnie wynosi ponad godzinę ( w porównaniu z powyższym poradnikiem), może być to oznaką problemu. Podobnie sprawa wygląda ze zbyt krótkim snem. Jeżeli rodzice mają jakiekolwiek wątpliwości co do snu ich dziecka, warto aby skonsultowali się z pediatrą lub lekarzem prowadzącym.

Źródło: http://www.babyslumber.com/articles/baby/how-long-should-my-baby-be-sleeping/

powrót do listy artykułów

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Brak polecanych wpisów

QUIZ O ZĄBKOWANIU

Znaczne ślinienie oraz zaczerwieniona pupa są objawami zwiastującymi ząbkowanie.Camilia® to…Należy czekać aż pojawią się zęby stałe, by udać się na pierwszą wizytę u stomatologa.Camilia® pomaga przynieść ulgę podczas ząbkowania oraz złagodzić towarzyszące temu objawy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz

Boiron - homeopatia i leki homeopatyczne w Polsce Camilia®. Roztwór doustny. Skład: 1 minims (1 ml) zawiera: Chamomilla vulgaris 9 CH 333,3mg, Phytolacca decandra 5 CH 333,3mg, Rheum 5 CH 333,3mg. Wskazania: Bolesne ząbkowanie u niemowląt. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Podmiot odpowiedzialny: Boiron SA, 20 rue de la Libération 69110 Ste - Foy lès Lyon, Francja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pamiętaj, że artykuły zawarte na tej stronie mają charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza!

Regulamin serwisu Nota Prawna

This site is protected by WP-CopyRightPro