Radosne ząbkowanie - Strona dla mam, które chcą wiedzieć wszystko o pierwszych zębach dziecka

Strona dla mam, które chcą wiedzieć wszystko o pierwszych zębach dziecka

Napisz do nas: camilia@boiron.pl

Dowiedz się więcej o nowoczesnym leku na ząbkowanie CamiliaDowiedz się więcej o nowoczesnym leku na ząbkowanie

powrót do listy artykułów

Zgrzytanie zębami – dlaczego dzieci to robią?

2012-01-03

Tagi: ,

Bardzo często małe dzieci zgrzytają zębami, co nie jest zbyt przyjemne dla rodziców i opiekunów. Najczęściej dzieci zgrzytają zębami w czasie, gdy wyżynają się im pierwsze ząbki, czyli około 6 miesiąca życia. Później może się to na nowo ujawnić u dzieci około 5 letnich, gdy zaczynają wyżynać się im zęby stałe.

W obu przypadkach chodzi tu po prostu o szlifowanie zębów. Dziecko sprawdza w ten sposób czym jest to, co nowego pojawiło się u niego w buzi. Dziecko nie jest przyzwyczajone do nowych ząbków i zgrzytanie jest tu sposobem przystosowania się do nowej sytuacji.

Czasem zgrzytanie zębami pojawia się również w momencie, gdy dziecko ma zapalenie ucha połączone z silnym bólem. Może być to powiązane również z innymi chorobami i ma tym samym charakter przejściowy.
Pomimo, że sam dźwięk jest nieprzyjemny, dziecko w ten sposób nie uszkadza sobie zębów i nie rysuje szkliwa. Gdy zgrzytanie występuje wyjątkowo często, warto zabrać dziecko do stomatologa, który sprawdzi stan zębów. Stomatolog poszuka przyczyn zgrzytania, którą może być np. krzywy zgryz.

Warto jednak pamiętać, że jest niewiele dzieci, które siłą i częstotliwością zgrzytania, mogłoby trwale uszkodzić sobie zęby.

Źródło: babyslumber.com

powrót do listy artykułów

QUIZ O ZĄBKOWANIU

Znaczne ślinienie oraz zaczerwieniona pupa są objawami zwiastującymi ząbkowanie.Camilia® to…Należy czekać aż pojawią się zęby stałe, by udać się na pierwszą wizytę u stomatologa.Camilia® pomaga przynieść ulgę podczas ząbkowania oraz złagodzić towarzyszące temu objawy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz

  1. Juan

    27.02.2012

    A papzerrszam dopiero teraz odkrylem, ze linkiem wskazujacym zrodla cytatow jest nick Blizbora (co jednak generalnie nie zmienia kontekstu moich wczesniejszej wypowiedzi)

Boiron - homeopatia i leki homeopatyczne w Polsce Camilia®. Roztwór doustny. Skład: 1 minims (1 ml) zawiera: Chamomilla vulgaris 9 CH 333,3mg, Phytolacca decandra 5 CH 333,3mg, Rheum 5 CH 333,3mg. Wskazania: Bolesne ząbkowanie u niemowląt. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Podmiot odpowiedzialny: Boiron SA, 20 rue de la Libération 69110 Ste - Foy lès Lyon, Francja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pamiętaj, że artykuły zawarte na tej stronie mają charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza!

Regulamin serwisu Nota Prawna

This site is protected by WP-CopyRightPro